Szafy przesuwne, wnękowe na wymiar – Kraków

W firmie Magnat wykonujemy szafy na wymiar zgodnie z oczekiwaniami Klienta. Na naszej stronie znajdziecie Państwo wizualizacje kilkudziesięciu spośród naszych dotychczasowych realizacji. Zapraszamy do wizyty w naszym salonie w Krakowie, gdzie znajdziecie jeszcze więcej inspiracji, które pomogą Wam wybrać model na miarę potrzeb. Realizujemy również projekty własne Klientów. Czas przekonać się, jak wiele korzyści niosą profesjonalnie wykonane szafy przesuwne na zamówienie.

Zabudowa meblarska na wymiar pozwala na dostosowanie jej form i rozmiarów do każdego wnętrza. Takie rozwiązanie znacząco ułatwia aranżację, ponieważ pozwala w pełni zagospodarować przestrzeń.

Rodzaje

Dobre rady

Zanim wybierzecie Państwo określony model i zaplanujecie jej ustawienie, zdecydujcie, co będziecie w niej przechowywać. Dzięki temu łatwiej będzie określić wymiary szafy, a także ewentualne wyposażenie dodatkowe (drążki, kosze, uchwyty, szuflady itp.). Ma ona sprostać wymiarom wszystkiego, co się w niej znajdzie.

W wielu przypadkach szafy na wymiar wykorzystywane są do przechowywania: ubrań codziennych i sezonowych, ubrań wiszących (sukienki, płaszcze, koszule, garnitury), dodatków do ubrań i obuwia, bielizny pościelowej i ręczników, walizek, toreb, plecaków, zabawek, odkurzacza, deski do prasowania itp.

Wnętrzom utrzymanym w stylu ciepłym, tradycyjnym polecamy drzwi przesuwne z forniru lub okleiny imitującej drewno. Płyta laminowana urozmaici wygląd garderoby i doda jej nowoczesnego charakteru. Do pomieszczeń utrzymanych w stylu dynamicznym i nowoczesnym pasować będą szafy z grafiką i szkłem w żywych odcieniach. W niedużym metrażu sprawdzą się materiały odbijające światło – lustrzane, lacobelowe, szklane, w jasnych odcieniach.

Dodatkowe wyposażenie

Drążki na ubrania krótkie można zamontować jeden nad drugim w odległościach co najmniej 105 cm. Te przeznaczone na ubrania długie warto zamontować na wysokości co najmniej 180 cm. Pojedyncze drążki mocowane do ścian i sufitów nie powinny być dłuższe niż 100 cm, w przeciwnym razie, zbyt długie i nadmiernie obciążone mogą się odkształcać.

W naszych produktach możemy przygotować rozmaite konfiguracje i wymiary półek. Polecamy również rozwiązania dodatkowe, jak np. moduły na pościel i ręczniki bądź wysuwane półki. Szuflady sprawdzą się do przechowywania drobiazgów. Kosze ułatwiają przegląd zawartości bez wysuwania i pozwalają na cyrkulację powietrza. Doskonałym wyposażeniem dodatkowym jest efektowne oświetlenie wewnętrzne.

Wykonując przesuwne szafy wnękowe i pełne na zamówienie wykorzystujemy nowoczesne, solidne materiały, takie jak m.in.: płyty drewniane, płyty wiórowe laminowane, płyty fornirowane z okleiną naturalną, forniry egzotyczne, bambus, rattan, pleksi, lacobel, lacomat, szkło hartowane, lustra bezpieczne itp.

Pielęgnacja mebli

W przesuwnych szafach największą uwagę należy zwracać na czystość torów jezdnych w drzwiach przesuwnych. Nagromadzenie kurzu może powodować zacinanie w pracy kółek i szybsze zużycie elementów jezdnych. Regularne odkurzanie tego miejsca to podstawa. Do czyszczenia płyt laminowanych można stosować środki przeznaczone do drewna. Szkło, lacobel i lustro można czyścić płynami do mycia szyb lub samą wodą. Nie należy nanosić środków czyszczących bezpośrednio na mebel, ponieważ nadmiar wilgoci może spowodować jego uszkodzenie (pękanie, rozwarstwianie).

Projekty

Wybrane realizacje

Pozostałe realizacje

Zapraszamy do poznania się z naszą pełną ofertą na nowoczesne i funkcjonalne szafy przesuwne.

Kraków, FHU Magnat.